Co może być powodem intensywnego wydzielania się śluzu z odbytu?

Co może być powodem intensywnego wydzielania śluzu z odbytu? Jakie badania wykonać? Wyraźnie wyczuwam dość duże zgrubienie wokół zwieracza odbytu. Przy wypróżnianiu uwypukla się na zewnątrz poprzez odbyt na jakieś 2 cm.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane dolegliwości mogą być spowodowane chorobą hemoroidalną. Nie można wykluczyć innych nieprawidłowości w obrębie dystalnego odcinka przewodu pokarmowego. Proszę udać się na wizytę do specjalisty proktologa. W przypadku wizyty w ramach NFZ konieczne będzie skierowanie.