Kolonoskopia i wynik wycinka z jelita grubego

Witam, Mialam robiona kolonoskopie i z wycinka jelita grubego wyszło że są widoczne podsluzowkowe pojedyncze grudki chlonne.Czy to coś powaznego? Konieczne jest jeszcze jakieś badanie albo stosowanie jakiś leków?Nikt nie mmówił że powi nam sie tym zająć ale zaczęło mnie to niepokoić,od 5 lat jestem na diecie bezglutenowej,czesto też widoczna jest krew podczas zalatwiania sie. A czym może być spowodowane częste swedzenie odbytu ?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Swędzenie odbytu może być spowodowane chorobą hemoroidalną. Nie można wykluczyć innych zmian w obrębie dystalnego odcinka przewodu pokarmowego. Wskazana jest wizyta u lekarza.