Nawracające zapalenie płuc u dziecka

Witam! Moja 3,5 letnia córka od listopada cały czas choruje na zapalenie płuc.Już dwa razy leżeliśmy w szpitalu i o ile tam była poprawa to po powrocie wszystko wraca. Miała wykonane badania na alergie , mykoplazmy , pasorzyty i inne wszystko wyszło ujemnie. CRP miała powyżej 20. Teraz też zaczęła kaszleć a wczoraj wyszliśmy ze szpitala. Jak temu zaradzić?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie ma takiej możliwości, by w ramach porady internetowej odpowiedzieć na pytanie "jak temu zaradzić". Tak częste zapalenia płuc zdecydowanie wymagają jednak dokładniejszej diagnostyki pod okiem specjalisty pulmonologa, w tym wykonania zarówno badań laboratoryjnych jak i obrazowych. Sugeruję zatem konsultację ze specjalistą pulmonologiem dziecięcym.