nawracający problem kurzajek

Witam . Mam pytanie na temat kurzajek. Mój mąż męczy sie juz znimi około 2,5 lat, stosował jakieś rożne specyfiki, wypisane od lekarza. Także miał je zamrożone , i wypalane, wtym problem ze ciagle odrastaja po pewnym czasie. Dodam ze ma je na stopach, proszę o rade jak ich sie pozbyc? Czy układ odpornościowy nie powinien sam zwalczyć tych kurzajek? Dziękuje

Dobre efekty uzyskuje się po usuwaniu tego typu zmian laserem, ale czasem zabieg trzeba powtarzać. Można zastosować leki zwiększające odporność przeciwwirusową. Warto jest przed zabiegiem zmiekczyć- złuszczyć zgrubiały naskórek przy użyciu maści z kwasem salicylowym lub mocznikiem.