Nawrót depresji a stosowanie leków

WITAM serdecznie 4 lata temu mialam depresje i teraz dostalam nawrot choroby .Ostatnio leki bralam 3 lata od poprawy i odstawilam 8 miesiecy temu lecz depresja wrocila niestety Zaczelam brac ten sam lek ktory mi wtedy pomogl i biore go 7 dzien teraz(fluexytyna) chcialam zapytac czy jak wtedy mi pomogl to jest szansa ze teraz tez pomoze dziekuje Alicja

Pani Alicjo,

samodzielne odstawianie leków jest niewskazane. Jeśli pacjent robi to bez opieki lekarza istnieje zwiększona szansa na nawrót choroby.

Bardzo proszę pilnie skonsultować się ze swoim lekarzem prowadzącym (albo innym lekarzem psychiatrą), który będzie mógł z Panią porozmawiać twarzą w twarz. Tylko takie badanie może doprowadzić do właściwego dobrania leku.

Pozdrawiam i trzymam kciuki!

Witam,

ryzyko nawrotu depresji jest możliwe i zależne od wielu czynników, warto z lekarzem prowadzącym leczenie o tym porozmawiać i przeanalizować sytuację.
Stosowanie leków, które niegdyś pomagały, bez porozumienia z psychiatrą, może być nieskuteczne i szkodliwe.
Proszę jak najszybciej skontaktować się z lekarzem psychiatrą, który oceni sytuację i zaplanuje odpowiednie leczenie farmakologiczne.

pozdrawiam
A.Aleksandrowicz

https://www.facebook.com/pages/Psychoterapia-Anga-Aleksandrowicz/849652415108571?hc_location=ufi