Nawrót guzka w pachwinie udowej po wycięciu

Witam . 4 miesiące temu miałam wycinany guzek w pachwinie udowej . 3 dni temu w tym samym miejscu on znów się pojawił . Lekarz chirurg nie powiedział z jakiego powodu on sie pojawił co to może być . Nie miałam robionego USG ani żadnych innych badań w tym kierunku . Do jakiego lekarza się mam udać i o jakie badanie prosić ?

A czy wycięty guzek został wysłany do badania histopatologicznego? To bardzo istotne, bo niektóre rodzaje zmian guzowatych mają tendencję do wznowy. Najlepiej, aby z obecnym problemem ponownie udać się do chirurga, który Panią operował. On powinien Panią zbadać, wyjaśnić czym może być zmiana, określić dalszy sposób postępowania, a jeśli zdecyduje się na zabieg musi rozważyć wysłanie materiału pozabiegowego do badania histopatologicznego.

Zawsze diagnostykę należy rozpocząć (po badaniu fizykalnym) od USG okolicy zmienionej. Jest to badanie nieinwazyjne. Na podstawie tego badani można rozważać dalsze postępowanie.