Negatywne skutki RTG płuc
Czy rtg płuc wykonany pierwszy raz w zyciu miesiac temu i drugi raz dzis moze przyniesc negatywne skutki wywolane promieniowaniem? Jesli tak to jakie

KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu
Lek. Magdalena Pikul
88 poziom zaufania
W przypadku promieniowania X ważniejsze jest jak duża skumulowana dawka zostaje przyjęta w przedziale czasu niż jednorazowa ekspozycja. Oznacza to, że opisane badania najprawdopodobniej nie będą miały wyraźnego skutku zdrowotnego i nie ma powodu do niepokoju.