Castagnus a opinie i negatywne skutki jego stosowania

Witam, chciałabym się dowiedzieć, czy długotrwałe stosowanie leku o nazwie Castagnus może mieć jakieś negatywne skutki. Mam 46 lat, regularnie miesiączkuję, ale miewam "już" nocne poty. Lekarz ginekolog przepisał mi specyfik Castagnus ze względu na wysuszenie skóry, które mi zaczyna przeszkadzać. Mój ginekolog jest raczej przeciwny HTZ. Hormony póki co mam OK. Jestem po trzymiesięcznym cyklu z Castagnusem. Cera się poprawiła, ale co dalej??? Czytałam opinie o Castagnusie w internecie, w których różne osoby twierdzą, że ten specyfik wcale nie działa tak dobrze, a za to powoduje wiele negatywnych skutków ubocznych dla organizmu. Czy te opinie o Castagnusie są prawdziwe czy jednak jest to skuteczny preparat i może po prostu nie zadziałał w niektórych przypadkach? Bardzo prosze o opinię i odpowiedź w mojej sprawie. Serdecznie pozdrawiam.

Witam,
to wyciąg z niepokalanka mnisiego.
Możliwe skutki uboczne to:s poradycznie w pierwszym tygodniu kuracji mogą wystąpić nudności. Jednoczesne przyjmowanie środków zawierających progesteron lub gestageny (np. doustnych środków antykoncepcyjnych ) może wzmagać ich działanie.
Więc nie ma Pani powodów do obaw