Negatywny wynik bHCG a pozytywne testy ciążowe

Czy to możliwe,że beta hcg może wyjść negatywna jeżeli z moczu wyszły wszystkie 5 testów pozytywnie?Czy te z moczu są fałszywe?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Nie jest to raczej możliwe, by testy ciążowe były pozytywne a beta-hCG z krwi negatywne. Proszę bowiem pamiętać, że jeden i drugi test opiera się na wykryciu tego samego hormonu. Być może problem tkwi w nieprawidłowym wykonaniu/odczytaniu wyniku testu ciążowego.