Neisseria spp, Streptococcus viridans w posiewie z górnych dróg oddechowych

Dzien dobry.W posiewie rozszerzonym górnych dróg oddechowych wyszły mi takie wyniki "wychodowano flore fizjologiczną Neisseria spp Streptococcus viridans" koniec wynikow.Czy te bakterie powoduja jakies choroby? Od 40 dni biore flixonase do nosa senupret extrect zyx i neosine forte (2 tyg) poniewaz splywa mi wydzielina po sciankach gardla i czesto przez to chorowalem.Teraz jest juz lepiej ale jeszcze nie moge tego wyleczyc do konca i dalej mi dokucza goraczki i kataru nie mam nie boli mnie glowa.

Z powodu zatok głowa nie boli to chwyt reklamowy leków z TY i radia. Sam leczony jesteś lekami z reklam -sinupret, neo sine, to są leki z zielonej apteki.  Flixonase to z kolej lek sterydowy. W wymazach masz fizjologiczną florę bakteryjną, jesteś zdrowy,