Nerki prawidłowej wielkości, torbielka okołozatokowa w nerce lewej

Wyniki TK jamy brzusznej z miednicą małą proszę o opinie. Nerki prawidłowej wielkości ,torbielka okołozatokowa o wymiarach ok.17mm/14mm w nerce lewej,poza tym nerki bez nieprawidłowych zmian.Zmiana ogniskowa osteolityczna o średnicy ok.14mmw talerzu kości biodrowej lewej o densyjności ok.16oj.H(otoczenie dens.ok320j.-mts?.Tk miękkie na wysokości zmiany bez zmian.Macica na zarysie ściany tylnej zawiera zmianę ogniskową ok 33mm,niejednorodnie głównie obwodowo wysycająca się po kontraście -Tu.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opis badania wskazuje na występowanie zmiany w obrębie macicy, kości biodrowej oraz nerek. Wskazana jest wizyta kontrolna u lekarza prowadzącego, który wdroży odpowiednie postępowanie.