Nerwica a przyspieszone bicie serca

Witam dziś rano obudziłam sie i myślałam że mi serce wyskoczy nie mierzyłam pulsu ale 150 miałam napewno i cała się trzęsłam myslałam że umieramdodam że zwsze mam puls podwyższony bo choruje na nerwice a ostatnio trochę dużo było okazji alkoholowych.Czy to przez alkohol tak mi się stało co zrobić (oprócz niepicia)aby wszystko wróciło do normy.Boję sie ze cos mi sie stanie bylam 2 razy u kardiloga zrobil badania i wszystko było ok??Proszę o odpowiedz??

Po pierwsze, tzw. nerwica nie jest chorobą, a tylko zaburzeniem lękowym. Z pomocą psychoterapeuty można sobie skutecznie pomóc. Alkohol może wzmacniać objawy, ponieważ "rozpuszcza" kontrolę i np. przyspiesza bicie serca. Stąd nasilenie lęku, że tracimy kontrolę, wariujemy, umieramy, albo coś dzieje się z naszym sercem. W pewnym sensie wpada się we własne błędne koło. W trakcie ataku pomocne mogą być ćwiczenia oddechowe (przeponowe), a w celu rozwiązania problemu i jego przyczyn - psychoterapia.