Nerwica lękowa a badania krwi

Witam,ostatnie wyniki krwi podwyzszone czerwone krwinki,,,wrzesien 2015,aktualne bad krwi czerwone krwinki nieco spadly ale nadal sa podwyzszone natomiast sa tez podwyzszone biale krwinki 11500.Plytki krwi ok.Mam skierowanie do hematologa.Bardzo sie boje i mam czarne mysli,ktore nie daja mi zyc.Jakie moga byc przyczyny takich wynikow krwi?Od dawna mam zawroty glowy,dusznosci,,,,po zrobionych badaniach stwierdzona nerwica lekowa.Prosze o odpowiedz i pozdrawiam

Witam,
tutaj jest odpowiedż na Pani pytanie o morfologię:

Wynik jest tylko nieznacznie powyżej normy, a normy laboratoryjne jedynie uśredniają prawidłowe wyniki badań dla celów czysto praktycznych. Jeśli nie ma Pani żadnych objawów, które Panią niepokoją, nie ma powodów do zmartwień. Nie leczy się wyników badań, lecz pacjenta.
Jeśli chodzi o przyczyny podwyższenia poziomu erytrocytów, mogą być to: rzeczywiście odwodnienie czy przebywanie w górach. Wyższy poziom może także sugerować wady serca, choroby płuc, nerek i wątroby. Jednak wszystkie te sugestie należy wiązać nie tylko z wynikiem laboratoryjnym, ale także z towarzyszącymi objawami.
Czerwienica prawdziwa jest rzadko występującą chorobą, jej wystąpienie bada się dopiero po wykluczeniu pozostałych przyczyn erytrocytozy.
Jeśli chodzi o zespół antyfosfolipidowy, bezpośrednio nie powinien mieć z tym związku, jednak jeśli leczona Pani była sterydami - owszem, ponieważ one także mogą powodować zwiększenie poziomu krwinek czerwonych.
Pozdrawiam.
Resztę zaburzeń/nerwicowych/proszę konsultować z psychoterapeutą lub psychiatrą.

Przyczyn moze być wiele i powinna pytać Pani o nie lekarza który interpretował badania. Bez osobistego kontaktu i większej ilości informacji nikt na portalu nie napisze Pani co się dzieje.
Jedno co jest pewne - jeśli została stwierdzona nerwica lękowa - powinna podjąć Pani terapię w celu jej wyleczenia. W przypadku zaburzeń lękowych bardzo dobre efekty przynosi terapia poznawczo-behawioralna, do której podjęcia namawiam serdecznie. Pozdrawiam.