Nerwica lękowa i problem z połykaniem

Witam,lekarzs stwierdzili u mnie nerwice lekowa. Od jakiegosczasu meczy mnie problem z przelykanidm. Gdy zaczynam jesc "miele"jedzenie w buzi bardzo dlugo,robie kilka podejsc by przelknac kes,czasem sie krztusze, gdy np zdarzy mi sie nie myslwc o tym,to wszystko jest ok.caly czas jwm jogurty ostatnio,kaszki manne bo to mi prZechodzi prEz gardlo. Czy to napewno od nerwicy jak mowia lekarze? Czesto mam flegme w gardle

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (można też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Dzień dobry,
to że będzie poszukiwała Pani źródeł swoich problemów w nieprawidłowościach natury medycznej nie oznacza wcale, ze nie może Pani równolegle skorzystać ze wsparcia psychoterapeuty - do czego zachęcam.Zwrócenie się o pomoc do psychoterapeuty, może pomóc Pani dotrzeć do źródła kłopotów i wypracować sposoby radzenia sobie z nim.

Najprawdopodobniej to globus histericus, czyli tzw. kula w gardle, która bywa odczuwana jako "coś" co w gardle siedzi, lub jest uczuciem duszenia się - często towarzysząca stanom lękowym i nerwicowym. Oczywiście można wybrac się do laryngologa, żeby potwierdzic lub wykluczyc schorzenie dróg oddechowych. Pozdrawiam!

Witam,

Jeśli lekarze nie znajdują innego wyjaśnienia Pani objawu, jak możliwe tło psychologiczne, to zachęcam do wizyty u psychologa/psychoterapeuty i rozważenia podjęcia psychoterapii. Opisane przez Panią objawy mogą być związane z trudnościami czy zaburzeniami w sferze psychicznej. Myślę, że warto to sprawdzić. Kilka początkowych konsultacji z psychoterapeutą lub/i lekarzem psychiatrą pozwolą zapewne postawić rzetelną diagnozę i zaproponować najbardziej odpowiednie leczenie. Współczesna psychoterapia i psychiatria są naprawdę skuteczne. Poprzez serwis internetowy diagnoza nie jest możliwa.

Pozdrawiam
Karolina Matlak

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam,
główną metodą leczenia zaburzeń lękowych jest psychoterapia, proszę skontaktować się z psychoterapeutą w swoim mieście i umówić się na spotkanie. Terapia daje możliwość pracy nad psychicznymi problemami i negatywnym myśleniem. Wspomaga powrót do równowagi psychicznej, dzięki zmianom błędnych przekonań oraz rozwiązywaniu trudności. Pozdrawiam serdecznie
Monika Prus
www.renovo-lublin.pl