Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 4 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

AspaT

AspAT czyli aminotransferaza asparaginianowa ? czyli enzymy wątrobowe. Dowiedz się jakie są normy AspAT, gdzie występuje i o czym może świadczyć wzrost tego enzymu w organizmie.

Witam Panią,
Myślę, że jeśli chodzi o rokowanie to najlepiej będzie porozmawiać z lekarzem prowadzącym. Bardzo rzadko zdarza się żeby tężyczka była zagrożeniem dla życia, szczególnie gdy jest zdiagnozowana i leczona. przypuszczam, że podczas nasilenia objawów może Pani odczuwać wzmożony lęk. O ile dobrze zrozumiałam, ma Pani zdiagnozowane zaburzenia lękowe i tężyczkę. Przy leczeniu tężyczki wskazane jest korzystanie z pomocy psychologicznej, natomiast przy zaburzaniach lękowych jest to główna metoda leczenia. Zachęcam więc do zgłoszenia się do psychoterapeuty, który pomoże Pani uporać się z nerwicą i pomoże nauczyć sobie radzić z chorobą.
Życzę powodzenia,
Małgorzata Bukowska
http://www.psychologlublin24.pl

0

Witam serdecznie, tężyczka najczęściej spowodowana jest brakami wapnia i magnezu,
naturalnie odpowiednie badania powinny sprawdzić poziom tych pierwiastków. Z drugiej strony te braki mogą byź spowodowane natężenie stresu i działaniem nerwicy lękowej.
Sugerowałbym psychoterapię, także online Poza tym proszę przeczytać poniższe:
http://www.psychotherapie-live.de/nerwica/
Pozdrawiam serdecznie i życzę zdrowia

Psychoterapeuta, psychosomatyk, coach, hipnoterapeuta i trener mentalny.
0

Szanowna Pani, warto wykonać badania krwi, hormonów tarczycy. Objawy, które Pani opisuje niekoniecznie muszą świadczyć o tężyczce. Mrowienie, uczucie guli w gardle mogą mieć swoje podłoże psychiczne. Jeśli cierpi Pani z powodu lęków, to zapewne oddycha Pani dosyć szybko i płytko, co prowadzi do hiperwentylacji. Świetne metody daje tutaj praca nad oddechem. Najlepiej udać się do psychoterapeuty, który ma doświadczenie w pracy z ciałem.

Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do pełni zdrowia,
Kamil Tarnawski

0
Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin
64 poziom zaufania

Witam,
Zachęcałabym do rozmowy z lekarzem, jeśli lekarz, po konsultacji i przeprowadzeniu badań diagnostycznych wykluczy chorobę somatyczną, wówczas należy skonsultować się np. w Poradni Zdrowia Psychicznego i rozpocząć leczenie nerwicy. Główną metodą leczenia zaburzeń lękowych jest psychoterapia, proszę skontaktować się z psychoterapeutą w swoim mieście i umówić się na spotkanie. Terapia daje możliwość pracy nad psychicznymi problemami i negatywnym myśleniem. Wspomaga powrót do równowagi psychicznej, dzięki zmianom błędnych przekonań oraz rozwiązywaniu trudności. Pozdrawiam
Monika Prus
www.renovo-lublin.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy