Nie mogę wziąć głębokiego oddechu. Do jakiego specjalisty się udać z RTG kręgosłupa?

Witam. Proszę o przetłumaczenie wyniku rtg, mój lekarz rodzinny chyba nie do końca wie o co chodzi  z opisem, ponieważ skierował mnie z wynikiem do neurologa, sądzę iż to inny specjalista powinien się za to wziąć. Dolegliwości, jakie mi dokuczają, to brak głębokiego oddechu - co bardzo utrudnia mi życie, przeziębienie powodowało, iż nie mogłam spać na prawym boku. WYNIK BADANIA: Nieznaczne,lewostronne skrzywienie,górnych trzonów kręgosłupa piersiowego. Trzony środkowe,nieco płasko,prawoskrętnie skręcone. Kyfoza persiowa pogłębiona. Podejrzenie zwężenia szpar międzykręgowych od Th3 do Th7,oraz Th9 Th10. Bardzo proszę o radę, z jakiej przyczyny i co ten wynik znaczy,a także do jakiego specjalisty się udać, aby to leczyć? Pozdrawiam, Małgorzata

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Lekarz rodzinny prawidłowo Panią skierował do neurologa, celem oceny ewentualnych odchyleń w badaniu neurologicznym i dalszej diagnostyki (do rozważenia wykonanie badania rezonansu magnetycznego, które najdokładniej obrazuje zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa). W dalszej kolejności warto pomyśleć o rehabilitacji, ewentualnie konsultacji u neurochirurga.