Zaznaczone cechy dehydratacji krążków międzykręgowych w środkowym odcinku kręgosłupa piersiowego
Witam, otrzymałem wynik rezonansu magnetycznego kręgosłupa, chciałbym sie dowiedzieć do jakiego specjalisty sie zgłosić oraz czy prosiłbym o interpretacje wyniku. Oto wynik: Zaznaczone cechy dehydratacji krążków międzykregowych w srodkowym odcinku kregosłupa piersiowego z obnizeniem ich wysokosci i intensywności sygmału w obrazach T2 - zaleznych. Uwypuklina tylna centralna krazka miedzykregowego na poziomie Th2/Th3, Th7/Th8 i Th9/th10 z niewielkim uciskiem worka oponowego na tych poziomach.

MĘŻCZYZNA, 37 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie,
Wynik badania MRI świadczyć może o chorobie krążka międzykręgowego czyli dyskopatii.
Wskazana jest u Pana konsultacja z lekarzem neurochirurgiem lub neurologiem w celu ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam.