Zaznaczone cechy dehydratacji krążków międzykręgowych w środkowym odcinku kręgosłupa piersiowego

Witam, otrzymałem wynik rezonansu magnetycznego kręgosłupa, chciałbym sie dowiedzieć do jakiego specjalisty sie zgłosić oraz czy prosiłbym o interpretacje wyniku. Oto wynik: Zaznaczone cechy dehydratacji krążków międzykregowych w srodkowym odcinku kregosłupa piersiowego z obnizeniem ich wysokosci i intensywności sygmału w obrazach T2 - zaleznych. Uwypuklina tylna centralna krazka miedzykregowego na poziomie Th2/Th3, Th7/Th8 i Th9/th10 z niewielkim uciskiem worka oponowego na tych poziomach.

Witam serdecznie,

Wynik badania MRI świadczyć może o chorobie krążka międzykręgowego czyli dyskopatii.
Wskazana jest u Pana konsultacja z lekarzem neurochirurgiem lub neurologiem w celu ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.