Wynik badania MR i obniżona intensywność sygnału krążków międzykręgowych
Wynik MR obnizenie intensywnosci sygnalu krążkow międzykregowych T2 zaleznych dehydratacyjne Th2/Th3 Th3/Th4 Th9/Th10 i Th10/Th11 .Na poz.Th9/10 widoczna tylna centralna nieco lateralizujaca na strone prawa przepuklina j.m. uciskajaca worek oponowy oraz na poz.Th10/11 widoczna tylna lateralizujaca na lewa strone przepuklina j.m uciskajaca worek oponowy.Prosze o interpretacje wyniku poniewaz mam bole w odcinku piersiowym najgorsze podczas lezenia

KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu
Dzień dobry,
Badanie powinno być poprzedzone jeszcze wywiadem oraz badaniem funkcjonalnym. Jednak zwracając uwagę na Pani wiek to należałoby coś z tym zrobić ponieważ sam wynik badania nie jest najgorszy ale jeśli taki stan zostanie pozostawiony samemu sobie może się bardzo pogorszyć.
Z opisu wynikają lekkie zmiany w obrębie części piersiowej kręgosłupa. Najbardziej niebezpieczny jest ten odcinek od Th9 do Th11.
Polecałbym udać się do dobrego fizjoterapeuty w celu badania funkcjonalnego oraz ustalenia co dalej. Diagnoza stawiana przez internet nigdy nie będzie dokładna.
Mogę kogoś polecić w Poznaniu,
pozdrawiam serdecznie
Konrad Skrzat
Ma Pani wygórowane, skumulowane napięcie mięśni posturalnych w obszarze obręczy barkowej i kręgosłupa piersiowego. Konieczna jest spokojna i systematycznie prowadzona fizjoterapia pod okiem dobrego specjalisty.
Pozdrawiam, Paweł Czarnocki