Niebezpieczne zabawy - jakie jest ryzyko ciąży?

Szanowni Państwo, na początku dziękuję za zainteresowanie się moim problemem. Chciałbym się do Państwa zwrócić z paroma pytaniami w kwestiach, które powiedział bym, destrukcyjnie wpływają na moje życie seksualne, mianowicie:

1. Jak przedstawia się ryzyko zapłodnienia, kiedy podczas uprawiania pettingu wytrysk następuje na brzuch partnerki, a co za tym idzie w chwili uniesienia nasienie spływa w okolice vaginy?

2. Jak przedstawia się kwestia higieny, kiedy palce mają kontakt z zewnętrzną strefą odbytu kobiety - czy należy je dokładnie umyć przed kontaktem z pochwą? Zaznaczam, że chodzi o zewnętrzną strefę.

Z góry dziękuję za pomoc. Z poważaniem, dolorsitamet.

Redakcja abcZdrowie

Bardzo dziękujemy za zadanie pytania.

1. Zachodzi prawdopodbieństwo zapłodnienia w takiej sytuacji. Nasienie, które znalazło się w okolicy pochwy może zostać przeniesione wewnątrz np. za pomocą palca.

2. Jedną z częstszych przyczyn zakażeń układu moczowo-płciowego jest przenoszenie bakterii ze znajdującej się w bliskim sąsiedstwie okolicy okołoodbytniczej. Zalecamy zastosować odpowiednie środki higieny.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl