Niedoczynność tarczycy a bulimia

Dzien dobry ;) pisze w sprawie leczenia niedoczynnosci tarczycy. Wyniki: Tsh: 4.83 Ft3: 2.8 (3.1-6.8) Ft4: 9.8 ( 12-22) Problem jest dosc zlozony. Mianowicie: glownym problemem byl brak okresu i jego bezskuteczne i wieloletnie proby przywrocenia. Nowy lekarz zlecil szerszy zakres badan gdzie wyszlo wysokie tsh. Zlozonosc problemu polega na tym, iz cierpie rowniez na zaburzenia odzywiania (bulimia). Wiekszosc hormonow jest na niskim poziomie co zapewne jest spowodowane ta choroba. Moje pytanie: czy podobnie jest z tarczyca? Do konca lekarz mial dylemat czy przepisac lek. Ostatecznie dostalam 25euthyrox. Aczkolwiek... moze nie ma sensu brac leki, a zajac sie psychoterapia i uzupelnieniem niedoborow ? Moze tarczyca to rowniez wynik zaburzen odzywiania i oszczedniosci organizmu. Pozdrawiam

Witam serdecznie,

zaburzenia odżywiania w tym bulimia rzutują na cały Pani organizm. Jeżeli nie upora się Pani z tym problemem to okres nie wróci! Trzeba zacząć od podstaw a nie faszerować się lekami. Proszę skierować sie do poradni zaburzeń odżywiania, psychologa a następnie dietetyka. Jeżeli Pani wymiotuje i ma wyniszczony organizm to żadne leki nie działają. wydaje jedynie Pani pieniądze i traci czas. Nie wiem dlaczego lekarz tego nie zasugerował...
Jak już będzie Pani pod opieką psychologa/psychiatry/poradni to zapraszam do konsultacji dietetycznej. Pomogę Pani odbudować organizm dietą.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk