Czy nieleczona bulimia może doprowadzić do niewydolności nerek?

Witam, czy i po jakim czasie nieleczona bulimia(wymiotowanie po prawie każdym posiłku oraz nadużywanie środków przeczyczajacych) może doprowadzić do niewydolności nerek bądź chorób wątroby bądź innych chorób?Dodam że nie mieszkam w Polsce tylko w UK a tu służba zdrowia jest karygodna więc nie mam zamiaru tutaj się leczyć.Również,kiedy jesten w Polsce jest lepiej może dla tego że mój narzeczony mieszka w Polsce i wtedy o nie myśle tak o mojej wadze.Co się może stać jeśli nie podejmę leczenia?

Bulimia to bardzo poważna choroba, która wymaga podjęcia jak najszybciej odpowiedniej terapii. Najpowszechniejszymi skutkami są zaburzenia elektrolitowe, które mogą prowadzić do zaburzenia pracy serca (arytmii, a nawet zawału). Może dochodzić do puchnięcia nóg, związanego z zaburzeniami gospodarki wodnej organizmu. Może także dojść do osłabienia kości, zębów, przewodnictwa impulsów nerwowych oraz procesu trawienia. Konsekwencjami nieleczonej bulimii mogą być uszkodzenia przełyku i żołądka, krwawienia w obrębie przewodu pokarmowego, zapalenie trzustki, wrzody żołądka i dwunastnicy. Pojawić się także mogą zaparcia, rozregulowanie miesiączki do całkowitego zaniku, objawy niedoborów mikro i makroelementów. Terapia skupia się nie tylko na odpowiednim jadłospisie, ale przede wszystkim nad psychicznym podłożu choroby. Zalecamy skorzystanie z pomocy specjalistów od zaburzeń odżywiania, którzy nie tylko przygotują dla Pani odpowiednią terapię żywieniową, ale co ważne, pomogą w jej realizacji i wesprą Panią w momentach zwątpienia

Poradnia Dobry Dietetyk Toruń
tel. 887 433 444

Witam Panią,

trudno powiedzieć po jakim czasie bulimia może doprowadzić do tych schorzeń, nie mniej jednak leczenie powinna Pani rozpocząć jak najszybciej. nieleczona bulimia wcześniej czy później wyniszczy Pani organizm.

W razie dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk