Czy te objawy mogą sugerować bulimię?

Od dwóch dni mój partner wymiotuje, ma regularne krwotoki z nos (co 3-4 godziny), gorączkuje i jest bardzo osłabiony. Podejrzewam u niego bulimię. Kilka razy przyłapałem go na objadaniu się, początkowo myślałem, że jest głodny po pracy, jednak ostatnio zauważyłem, że w nocy wstaje wywoływać wymioty. Próbowałem z nim o tym pogadać, ale bardzo się denerwował. Przy 184cm wzrostu waży zaledwie 51kg. Czy te objawy mogą sugerować bulimię?

Witam
Tak, to z pewnością są objawy bulimii. Nieleczona może prowadzić do zachowań autodestrukcyjnych i pociągnąć za sobą liczne dolegliwości i zaburzenia np. depresję
(w najcięższych przypadkach może prowadzić do prób samobójczych). Dlatego ważne jest, chociaż wcale nie łatwe, przekonanie partnera do psychoterapii. Można też włączyć farmakoterapię.
Pozdrawiam serdecznie

tak, ale niekoniecznie...odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Witam Pana. Proszę przede wszystkim nie stawiać diagnozy samodzielnie. Diagnoza przez ten portal (na odległość) również nie będzie precyzyjna. Niepokoją mnie opisywane przez Pana objawy, które należy umieścić w kategorii zagrożenia zdrowia a być może życia. Myślę, że Pana partner jak najszybciej powinien znaleźć się u lekarza, który zleci niezbędną diagnostykę. Wówczas będzie odpowiedni czas na precyzowanie diagnozy i właściwą pomoc. Pozdrawiam Pana
http://piotrantoniak.pl/

Witam,

Opisane objawy mogą wskazywać na poważne zaburzenia odżywania. Rzeczywiście jednak poprzez serwis internetowy rzetelna i szczegółowa diagnoza, na której można budować i oprzeć plan leczenia nie jest niestety możliwa. Niepokojący jest stosunek podanej masy ciała do wzrostu. Najlepiej jeśli niezwłocznie partnera zobaczy lekarz. Zaburzenia odżywania mogą być bardzo groźne dla zdrowia i życia. Zaburzenia odżywania jeśli stan organizmu jest odpowiednio dobry leczy się poprzez psychoterapię często w połączeniu z farmakoterapią. Jeśli to Pana i Pana partnera zainteresuje, to na mojej stronie w zakładce czytelnia jest kilka słów na temat zaburzeń odżywiania także u mężczyzn.

Pozdrawiam
Karolina Matlak

Mogą być to objawy bulimii. Aaaaaale - warto namówić partnera na konsultację medyczną, zrobienie podstawowych badań medycznych by sprawdzić czy źródłem problemu nie są bardziej fizykalne niżeli psychiczne sprawy. Jeżeli takie badania nic nie wskażą - wtedy można z większym prawdopodobieństwem przypuszczać,że jest to bulimia ( i wtedy namówić partnera na terapię). Pozdrawiam.