Jak wyregulować miesiączkę przy bulimii?

Witam. Od wielu lat choruję na ED. Obecnie na bulimię. Od ok 7 m-cy się odchudzam i zrzuciłam 29kg. Niestety zaczyna mi się coś dziać z okresem, tzn. jest nieregularny i trwa dłużej niż przed odchudzaniem. Obecnie jadam ok 700kcal dziennie i nie potrafię się przemóc do większej ilości jedzenia. Przyjmuję leki od psychiatry bez żadnych zmian od ok roku. Co mogę zrobić by miesiączka znów była regularna i trwała 4-5dni, a nie tydzień jak teraz?

Psychoterapia przede wszystkim powinna być podstawą leczenia bulimie, a leki jedynie terapią dodatkową. Od tego trzeba zacząć. Następnie kontrolowane przybieranie na wadze i brak wymiotów. Zaburzenia odżywiania niszczą cały organizm, dereguluja jego działanie. Bez terapii nie wyreguluje Pani działania organizmu, bo nie będzie podejmować racjonalnych kroków ku zdrowieniu...

Witam,
z Pani wpisu wynika, ze przyjmuje Pani obecnie zbyt mają ilość pokarmów. Podłożem Pani trudności nadal pozostaje problem z próbą nadmiernego kontrolowania wagi. Prawdopodobnie problemy z miesiączkowaniem pojawiły się z uwagi na nadmierny spadek wagi. Warto, aby ponownie skonsultowała się Pani z lekarzem psychiatrą. Być może obecnie Pani objawy zmieniły charakter i zbliżają się do zaburzeń o charakterze anoreksji (wymagana jest konsultacja z lekarzem, gdyż portal internetowy nie pozwala na stawianie rozpoznań). Proszę pamietać, ze problemy z miesiączkowaniem są konsekwencją zaburzeń odżywania i dlatego ich leczenie (prócz ewentualnej kuracji hormonalnej) powinno stanowić podstawę pracy, Być może prócz stosowania farmakoterapii warto byłoby skorzystać z pomocy psychoterapeutycznej?
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl