Zaniku korowo-podkorowy i zaburzenia poznawcze

Dzień dobry Panie Doktorze. Chciałam jeszcze rozszerzyć wiedzę na temat zaniku korowo-podkorowego, który może oznaczać zaburzenia poznawcze-zab.pamięci, "etc". Co się może kryć pod "etc"?

Witam,
urazy, zmiany w obrębie układu nerwowego mogą powodować różne objawy. Uszkodzenie, które pojawia się w konkretnym obszarze może powodować pewne określone objawy. Warto jednak pamiętać, ze konkretny charakter objawów jest często cecha indywidualna. Z tego wzgledu diagnozę warto rozszerzyć o część neuropsychologiczna która skupia się na konkretnych funkcjach i ich ewentualnych deficytach. Warto również dopytac lekarza o szczegóły rozpoznań. Taki lekarz najlepiej zna zgłaszane przez Panią trudności i ich charakter
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl