Zagubienie, nerwowość oraz zaniki pamięci

objawy-zagubienie nerwowosc zaniki pamieci np daty zegarek pisanie czytanie poza mlodoscia trudnosci w codziennych sprawach np ubieraniu szukanie czegos rozmowy do siebie PROSZE O INTERPRETACJE WYNIKU TK GŁOWY WYKONANE JEDNOFAZOWO NIEWIELKIE OBSZARY HYPODENSYJNE ZLOKALIZOWANE W ISTOCIE BIAŁEJ OKOŁOKOMOROWEJ MÓZGU,ODPOWIADAJĄCE RÓZNOCZASOWYM OGNISKOM NACZYNIOPOCHODNYM,NIEDOKRWIENNYM.MASYWNE ZWAPNIENIA W TT KREGOWYM.UOGÓLNIONY ZANIK KOROWO-PODKOROWY WYRAŻONY POSZERZENIEM PRZESTRZENI PŁYNOWYCH.

Opisane objawy i wynik badania TK wskazują na obecność procesu neurodegeneracyjnego mózgu. Mogę podejrzewać otępienie typu naczyniowego, nie mam jednak danych na temat badania neuropsychologicznego. Zachęcam do jego wykonania i ewentualnego skorzystania z rehabilitacji neuropsychologicznej. Dobrane do specyficznych trudności chorego zadania i ich systematyczne powtarzanie będą pomocne w poprawie codziennego funkcjonowania. Dobrze też aby ktoś z rodziny skonsultował się z psychologiem mającym doświadczenie w pracy z osobami z problemami z pamięcią, aby uzyskać wsparcie dla siebie i podpowiedź jak postępować z chorym. Podczas wizyty lekarz neurolog powinien zdecydować czy potrzebne są też leki.
Agnieszka Lipińska