Korowo-podkorowy zanik mózgowia
Witam, U bliskiej mi osoby zdiagnozowano korowo-podkorowy zanik mózgowia nasilony w obrębie płatów skroniowo-czołowych oraz że ciało modzelowate jest znaczie zśiniałe. Diagnoza na podstawie badaia TK bez kontrastu. Co moze oznaczac ten wynik? jak to się leczy? jak przebiega ta choroba ?

MĘŻCZYZNA, 56 LAT ponad rok temu
Piotr Pilarski
87 poziom zaufania
Witam serdecznie,
są to zmiany związane z wiekiem. Zmiany te mogą wiązać się z zaburzeniami poznawczymi dlatego wskazana jest diagnostyka neuropsychologiczna.
Pozdrawiam.