Korowo-podkorowy zanik mózgowia

Witam, U bliskiej mi osoby zdiagnozowano korowo-podkorowy zanik mózgowia nasilony w obrębie płatów skroniowo-czołowych oraz że ciało modzelowate jest znaczie zśiniałe. Diagnoza na podstawie badaia TK bez kontrastu. Co moze oznaczac ten wynik? jak to się leczy? jak przebiega ta choroba ?

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

są to zmiany związane z wiekiem. Zmiany te mogą wiązać się z zaburzeniami poznawczymi dlatego wskazana jest diagnostyka neuropsychologiczna.

Pozdrawiam.