Czy natręctwa myślowe mogą być wywołane przez przeszłość i brak stabilizacji życiowej?

Czy natręctwa myślowe mogą być wywołane przez przeszłość i brak stabilizacji życiowej ?? Kocham swoje życie i ludzi.Psychiatra mówiła ze taki jest już mój charakter

Dzień dobry!

Tak, trudna sytuacja życiowa, a także bolesne doświadczenia z przeszłości sprzyjają różnego rodzaju trudnościom psychicznym i nasilają ich objawy.
Proszę (obok leczenia psychiatrycznego) zgłosić się do psychologa i rozważyć podjęcie psychoterapii.

Pozdrawiam!

Witam Panią
Zdecydowanie nie tylko nasz charakter decyduje o tym czy mamy natręctwa czy nie. O tym że mamy takie a nie inne objawy decyduje np to ile mieliśmy traum w życiu, w jakiej obecnie jesteśmy sytuacji, jakie mamy relacje z ludźmi. Polecam psychoterapie.
Anna Suligowska

Witam,
pojawiające się natręctwa myślowe wynikają z szeregu różnych czynników, zarówno (konstytucjonalnych), jak i doświadczeń, które spotykają nas w ciągu życia, m.in. tego w jaki sposób radziliśmy sobie z tymi doświadczeniami w przeszłości, jakie otrzymywaliśmy wsparcie od otoczenia. Wreszcie wpływ mają na nie aktualne sytuacje (mają tendencje do nasilania się w stresie). Warto wiedzieć, ze w leczeniu natręctw wskazywanie jest, prócz leczenia psychiatrycznego korzystanie z pomocy psychoterapeutycznej, szczególnie polecane jest podejście poznawczo-behawioralne. Jeśli chciałaby Pani dowiedzieć sie więcej zarówno o zaburzeniach lękowych, jak i o terapii poznawczo-behawioralnej zachęcam do przeczytania artykułów na naszym blogu http://poznacsiebie.pl
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka