Niedoczynność tarczycy a wynik poziomu TSH 21-letniej osoby

Witam! Mam 21 lat a od 6 lat choruję na niedoczynność tarczycy. Kontroluję wyniki i w ostatnim roku poziom skoczył mi do około 10. Doktor (zupełnie gburowata bez jakiegoś zainteresowania pacjentem) zwiększyła mi dawkę do Eltroxin 112,5mg i kazała przyjść za 2 lata. Ostatnio znów odczuwam dyskomfort jakby od tarczycy i brudną szyję miałam więc poszłam po skierowanie na poziom TSH. Dziś zrobiłam i wyszło mi 0,390mg. Mieści się w normie, ale czy to dobry wynik? Boję się, że przejdzie w nadczynność

Dobry wieczór,

Z uwagi na nieco niskie stężenie TSH sugerowałbym zmniejszenie dawki do 100 ug/dobę oraz kontrolę TSH za ok 8 tygodni i ew. korektę dawki w razie potrzeby . Optymalne TSH w Pani wieku, to < 2,5 (ok. 1-1,5). Warto kontrolować TSH nieco częściej niż raz na dwa lata, ale zapewne wizyta była "Na NFZ"...

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz