Niedoczynność tarczycy a wypadanie włosów u 25-letniej osoby

Witam od jakiegoś czasu wydaję mi się, że mam coraz mniej włosów- co mam robić? Jakie jeść produkty by ich wzmocnić? Stosowałam skrzypowitę ale nie widzę rezultatów. Mam niedoczynność tarczycy i zmienione hormony, czy to z tego? Jakie kosmetyki stosować?

Dzień dobry,

Nadmierne wypadanie włosów jest jednym z objawów niedoczynności tarczycy. Po wdrożeniu leczenia niedoczynności tarczycy powinna Pani odczuć znaczną poprawę. Bez leczenia niedoczynności tarczycy stosowane środki/ kosmetyki nie zadziałają tak, jak by Pani tego oczekiwała, dlatego warto jak najszybciej zgłosić się do endokrynologa.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz