Niedoczynność tarczycy i choroba Hashimoto u 7-letniej córki

Dzień dobry Moja 7 letnia córka ma niedoczynność tarczycy i Hashimoto. W okresie jesiennym często boli ją gardełko, ma problem z przełykaniem.Zaczęła skarżyć się na bolące plecy i nóżki.Jak mam jej pomóc,wspomnę że od maja ma niewyrównaną tarczę Tsh 10. dziękuję za pomoc i pozdrawiam

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani wszystkie opisane przez Panią objawy mogą wynikać z niedoczynności tarczycy w przebiegu choroby Hashimoto. Konieczna jest wizyta u endokrynologa z panelem badań laboratoryjnych, na podstawie których dobrana zostanie dawka preparatu tyroksyny,celem wyrównania stężenia tyroksyny i trijodotyroniny we krwi Pani córeczki. Proszę pozostawać pod stałą opieką endokrynologa. Pozdrawiam.