Niedoczynność tarczycy i potliwość u 7,5-latki

Nicole ma 7,5 roku 41 kg i 144 cm (wygląd 12-latki) Zrobiłam jej hormonu wzrostu -3,77 (norma labolat. 0 - 0,8) Kiedy miała 4latka zaczęła bardzo się pocić, zwłaszcza przy wysiłku (grała w tenisa ziemnego). Ma niedoczynność tarczycy. Raz w m-cu jest chora :drogi oddechowe, alergia, drogi moczowe, anginy. 2 lata temu miała 2x zapalenie nerwu twarzowego (III,XI) oraz zapal ślinianek. Bolą ją stawy rąk i nóg, głowa..Co dalej mam robić??. Maria

Proszę jak najszybciej udać się z córeczką do endokrynologa dziecięcego. Dziecko może mieć gruczolaka przysadki. Trzeba koniecznie wykonać badania dodatkowe, które pozwolą ustalić ostateczne rozpoznanie i wdrożyć właściwe leczenie.

Z poważaniem,

Marek Derkacz