Niedoczynność tarczycy po podaniu jodu

Dzień dobry. Mam niedoczynność tarczycy po podaniu jodu. Brałem Eutyrox,oraz Letrox, jednak źle je tolerowałem. Mam przepisane Novothyral 100. Biorę go ósmy dzień, jednak nadal czuję objawy niedoczynności. Czuję się tak jakbym nie brał nic. Czy lek potrzebuje się rozkręcić? Na letroxie objawy niedoczynności zaczęły znikać,jednak czułem się po nim bardzo ogłupiony. Dziękuję za odpowiedź.

Sylwester Kłos Dietetyk, Gdańsk

Witam serdecznie,

Nie podał Pan wyników krwi, więc nie mogę się odnieść. Natomiast za niedoczynność tarczycy w 95% odpowiada stan odżywiania. Warto, więc usunąć z diety gluten i wysoce przetworzone jedzenie po czym powinien Pan się poczuć zdecydowanie lepiej. Na tarczycę pomaga WIt. D3 w dawce ok. 5000 IU oraz cynk i selen.

Następnym razem proszę o rozpisanie wyników badań. Więcej będę w stanie pomóc.

Pozdrawiam,
http://sports-med.pl/