Niedoczynność tarczycy w ciąży a prawdopodobieństwo zachorowania dziecka

Witam. Gdy byłam w ciąży miałam niedoczynność tarczycy i brałam tabletki Euthyrox N 50, Euthyrox N 75 i Jodid 100. Mój syn ma 9 miesięcy i teraz chciałabym się dowiedzieć czy on też może mieć niedoczynność tarczycy czy nie? Czy takie małe dzieci nie chorują na taką chorobę? Chciałam jeszcze dodać że pocą mu się dłonie i nóżki.

Witam! Obecnie u wszystkich noworodków przed wypisem ze szpitala wykonywane są badania mające na celu wykrycie wrodzonej niedoczynności tarczycy (oznaczanie poziomu TSH). Z pewnością wiedziałaby więc Pani gdyby dziecko urodziło się z wrodzoną niedoczynnością tarczycy. Proszę pamiętać, że dobrze kontrolowana niedoczynność tarczycy u matki musi doprowadzić do rozwoju choroby u dziecka.