Niedoczynność tarczycy w ciąży u 26-letniej kobiety

Witam, w 6 tygodniu ciąży wykryto u mnie niedoczynność tarczycy TSH (norma 0.1-4.2) moje TSH 5,6. Pozostałe wskaźniki FT3,FT4 A-TPO oraz USG są ok. Przyjmuję od tego czasu Letrox, zwiększany co dwa tyg, 50, 75, 100 po miesiącu stosowania moje wyniki są takie same jak na początku. Teraz jestem na dawce Letrox 175 mam nadzieję ,że to pomoże. Martwię się o zdrowie dziecka Czy istnieje nadzieja,że urodzi się zdrowe i nie opóźnione umysłowo skoro nie mogę zbić tego TSH do normy już od 8 tygodni??

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

to, że ma Pani problemy z osiągnięciem prawidłowego poziomu TSH nie oznacza, że na pewno będzie to miało wpływ na rozwój dziecka. Istnieje jedynie większe ryzyko. Sugeruję postępowanie zgodnie z zaleceniami lekarza.

Pozdrawiam.