Zapytaj lekarza

7 3 6 , 9 2 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Niedokończone leczenie kanałowe górnej szóstki

Witam mam nie dończone leczenie kanałowe górnej szóstki dwa kanały całkowicie opracowane a trzeci częściowo a czwarty kanał nie jest wogóle zrobiony ząb ma nie typową budowę anatomicza leczenie zastoło zakończone 4 miesiące temu zab został wypełniony tymczasowo i nad budowany i znowu zaczynam odczówac dolegliwości bólowe z tego zęba boli tez na nacisk i nadgryzanie czy może być jakiś stan zapalny w tym zębie czy tak musi byc jestem pod kontrola dentystyczna
KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu

Domowe sposoby na bolący ząb

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! Opisane objawy jak najbardziej mogą być wynikiem stanu zapalnego. Proszę nie bagatelizować objawów, tylko udać się na wizytę do lekarza dentysty.

0

Najbardziej prawdopodobne jest powikłanie nieprawidłowo wykonanego leczenia kanałowego , resztki martwej miazgi zalegające w nieopracowanych kanałach sa doskonała pożywką dla bakterii, rozwijając swoją kolnie niszczą tkanki okołowierzchołkowe eskalując toczący się proces zapalny.Można poiwdzieć ,że ma Pani szczęście bo często proces zapalny nie ulega zaostrzeni i nie daję żadnych dolegliwości a postępują doprowadza do znacznych zniszczeń kości w postaci torbieli czy ziarniny zapalnej niszczącej kość.
Jak najszybciej wznowić proces leczenia , najlepiej u lekarza posiadającego odpowiedni sprzęt ( w tym wypadku mikroskop wydaję się być niezbędny) i wiedzę.
Może pomocna będzie strona
http://www.endodoncja.pl/adresy_warminskomazurskie.html

0

Konieczne jest wykonanie tomografii komputerowej w wysokiej rozdzielczości i wykonanie ponownego leczenia kanałowego pod mikroskopem.

Stomatolog i członek prestiżowych organizacji stomatologicznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy