Niedokończone leczenie kanałowe górnej szóstki

Witam mam nie dończone leczenie kanałowe górnej szóstki dwa kanały całkowicie opracowane a trzeci częściowo a czwarty kanał nie jest wogóle zrobiony ząb ma nie typową budowę anatomicza leczenie zastoło zakończone 4 miesiące temu zab został wypełniony tymczasowo i nad budowany i znowu zaczynam odczówac dolegliwości bólowe z tego zęba boli tez na nacisk i nadgryzanie czy może być jakiś stan zapalny w tym zębie czy tak musi byc jestem pod kontrola dentystyczna

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy jak najbardziej mogą być wynikiem stanu zapalnego. Proszę nie bagatelizować objawów, tylko udać się na wizytę do lekarza dentysty.

Najbardziej prawdopodobne jest powikłanie nieprawidłowo wykonanego leczenia kanałowego , resztki martwej miazgi zalegające w nieopracowanych kanałach sa doskonała pożywką dla bakterii, rozwijając swoją kolnie niszczą tkanki okołowierzchołkowe eskalując toczący się proces zapalny.Można poiwdzieć ,że ma Pani szczęście bo często proces zapalny nie ulega zaostrzeni i nie daję żadnych dolegliwości a postępują doprowadza do znacznych zniszczeń kości w postaci torbieli czy ziarniny zapalnej niszczącej kość.
Jak najszybciej wznowić proces leczenia , najlepiej u lekarza posiadającego odpowiedni sprzęt ( w tym wypadku mikroskop wydaję się być niezbędny) i wiedzę.
Może pomocna będzie strona
http://www.endodoncja.pl/adresy_warminskomazurskie.html