Zapytaj lekarza

7 3 6 , 9 5 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Niedrożna tętnica główna

Witam! Przepisałem wynik TK: "Badanie wykonano po podaniu środka cieniującego (150ml Omnipaque 350), zamknięcie światła aorty brzusznej tuż poniżej odejścia tętnicy krezkowej dolnej. Przepływ odtwarza się w miejscu podziału obu tętnic biodrowych wspólnych. Widoczne szersze tętnice nadbrzuszne dolne. Tętnice udowe wspólne, głęboka uda pr. i lewa, udowe powierzchniowe, podkolanowe, piszczelowe oraz strzałkowa lewa drożne. Szczelinowe światło w dystalnym odcinku t. strzałkowej prawej." Badanie wykonano 2012-09-03. Moje pytanie dotyczy możliwych konsekwencji nieleczenia. Radzę sobie z bólem, natomiast dodatkowo dopadły mnie inne dolegliwości, takie jak: nieznośne ruchy brzucha (widać je) zwłaszcza w nocy, czy uczucie piekącej skóry (jak poparzenie) na udach, częste skurcze łydek i rwący ból podkolanem lewej nogi. Nie to było przyczyną mego pójścia do lekarza. Nie mogłem tylko chodzić, bolały mnie górne części pośladków. Cz to co się dzieje to postęp choroby? Mam 51 lat i boję się zabiegów.

MĘŻCZYZNA, 51 LAT ponad rok temu

Parenting.pl

Parenting.pl to nowoczesny portal przeznaczony przede wszystkich dla obecnych i przyszłych rodziców, ale również dla osób zainteresowanych tematyką związanych z rozwojem i zdrowiem dziecka. Serwis posiada bogatą bazę treści.

Witam! Badanie przedstawia dramatyczny obraz - znaczna część aorty brzusznej, zwanej nie bez przyczyny tętnicą główną, jest niedrożna - najprawdopodobniej doszło do wytworzenia krążenia obocznego, jednak mimo wszystko jest Pan zagrożony niedokrwieniem szeregu narządów jamy brzusznej oraz kończyn. Konieczna jest pilna konsultacja jakiegokolwiek lekarza - gdyż jest to sytuacja zagrożenia życia - a docelowo chirurga naczyniowego. Nie widzę szans uniknięcia zabiegu, ale zbyt mało wiem o Panu żeby wypowiadać się szczegółowo. Diagnostyki wymaga również przyczyna takiego stanu. Pozdrawiam

Lekarz w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym Oddział I Wewnętrzny.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy