Niejednorodna echogenność bez zmian ogniskowych

Dobry wieczór, Mam 24 lata i niedoczynność tarczycy. Moje wyniki są takie: przed leczeniem Tsh: 4,61(norma do 4), ATPO 42 U/ml, (norma do 60) a po 3 miesiącach brania letroxu 50: tsh2,99, ft3: 2,62. W usg: nieco niejednorodna echogennosc bez zmian ogniskowych, PP 12x11x36 mm, PL 10x10x37. czy to już zapalenie Hashimoto czy nie? I jak wytłumaczyc to że po miesiecznej diecie bezglutenowej i bezmlecznej Tsh spadlo do 1,08( przy tej samej dawce hormonu)? Z góry dziękuję!

Lek. Tomasz Budlewski

a czy ma Pani jakieś objawy? proponuję udac się dolekarza endokrynologa, co do tsh to jest towartośc zmienna i nie sadze aby dieta byla w tym momencie kluczaca co do jego wysokości.