Echogeniczność niejednorodna bez wyraźnych zmian ogniskowych obniżona
TSH 0,005 uUI/ml (WR 0,27-4,7) FT3 10,09 pmol/l (WR 4,0-8,3) FT4 22,50 pmol/l (WR 10,6-19,4) Anty-TPO 0,67 IU/ml (<35) Anty-TG 66,07 IU/ml (<4,11) USG tarczycy: PP 14x14x36 mm echogeniczność niejednorodna bez wyraźnych zmian ogniskowych obniżona. LP 12x15x34 mm echogeniczność niejednorodna bez wyraźnych zmian ogniskowych obniżona. Cieśn 4mm. Lekarz stwierdził nadczynność i mam recepte na thyrozol którego okropnie boję sie brać z uwagi na skutki uboczne. Co robić błagam pomóżcie! Mam 27 lat.

KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu
Lek. Marta Gryszkiewicz
97 poziom zaufania
Skutki uboczne nadczynności mogą być bardziej niebezpieczne, niż leki przywracające prawidłowy poziom hormonów. Powinna się Pani zastosować do zalecenia lekarza i rozpocząć leczenie.