Niekontrolowane ruchy szczęki podczas snu

Czasami podczas snu (ale mam świadomość tego, że to sen) zaczyna mi latać szczęka, jakbym coś bardzo szybko i intensywnie gryzła. Zęby nie uderzają o siebie, ale to męczące. Jednocześnie nie mogę wstać, wybudzić się. Zdarza się, że wkładam dłoń do ust by móc zminimalizować ruchy szczęki. Trwa to, wydaje mi się około minuty, może dwóch. Nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje.

Witam Panią. Taką drogą kontaktu z Panią oczywiście nie mogę mieć pewności tylko podzielić się hipotezą, która przyszła mi do głowy. Otóż w wyniku trudnych, zagrażających zdarzeń, które nazywane są traumatycznymi w organizmie ludzkim może pojawiać się bardzo dużo energii, która powstaje po to by stawić czoła temu wydarzeniu. Jeśli organizm nie ma możliwości uwolnienia tej energii pozostaje ona uwięziona, ale też w różnych sytuacjach daje o sobie znać. Być może to co dzieje się z Pani szczęką to taki dowód na obecność tej energii w ciele. Może Pani zacząć od konsultacji z lekarzem, żeby wykluczyć przyczyny zdrowotne. Jeśli jednak odnajduje Pani w historii swojego życia wydarzenie o charakterze traumy potrzebuje Pani kontaktu ze specjalistą leczenia traumy. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/

Pani problem niekoniecznie musi mieć podłoże stomatologiczne. Doradzam wizytę u neurologa. Możliwe, że jest to problem o podłożu nerwowym. Konieczne będzie również przeprowadzenie badania stomatologicznego w celu wykluczenia choroby okluzyjnej i wykluczenia bezdechu nocnego. Niekiedy, gdy zęby są nieprawidłowo obciążone a mięśnie przez to nadmiernie napięte, podczas snu mogą próbować się rozluźnić. Stąd występowanie niekontrolowanych ruchów żuchwy.

Pozdrawiamy,
stankowscybialach.pl
facebook.com/badzbystry