Cenimy Twoją prywatność

Kliknij "AKCEPTUJĘ I PRZECHODZĘ DO SERWISU", aby wyrazić zgodę na korzystanie w Internecie z technologii automatycznego gromadzenia i wykorzystywania danych oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez Wirtualną Polskę, Zaufanych Partnerów IAB (872 partnerów) oraz pozostałych Zaufanych Partnerów (403 partnerów) a także udostępnienie przez nas ww. Zaufanym Partnerom przypisanych Ci identyfikatorów w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności) i pozostałych, które wskazujemy poniżej. Możesz również podjąć decyzję w sprawie udzielenia zgody w ramach ustawień zaawansowanych.


Na podstawie udzielonej przez Ciebie zgody Wirtualna Polska, Zaufani Partnerzy IAB oraz pozostali Zaufani Partnerzy będą przetwarzać Twoje dane osobowe zbierane w Internecie (m.in. na serwisach partnerów e-commerce), w tym za pośrednictwem formularzy, takie jak: adresy IP, identyfikatory Twoich urządzeń i identyfikatory plików cookies oraz inne przypisane Ci identyfikatory i informacje o Twojej aktywności w Internecie. Dane te będą przetwarzane w celu: przechowywania informacji na urządzeniu lub dostępu do nich, wykorzystywania ograniczonych danych do wyboru reklam, tworzenia profili związanych z personalizacją reklam, wykorzystania profili do wyboru spersonalizowanych reklam, tworzenia profili z myślą o personalizacji treści, wykorzystywania profili w doborze spersonalizowanych treści, pomiaru wydajności reklam, pomiaru wydajności treści, poznawaniu odbiorców dzięki statystyce lub kombinacji danych z różnych źródeł, opracowywania i ulepszania usług, wykorzystywania ograniczonych danych do wyboru treści.


W ramach funkcji i funkcji specjalnych Wirtualna Polska może podejmować następujące działania:

  1. Dopasowanie i łączenie danych z innych źródeł
  2. Łączenie różnych urządzeń
  3. Identyfikacja urządzeń na podstawie informacji przesyłanych automatycznie
  4. Aktywne skanowanie charakterystyki urządzenia do celów identyfikacji

Cele przetwarzania Twoich danych przez Zaufanych Partnerów IAB oraz pozostałych Zaufanych Partnerów są następujące:

  1. Przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich
  2. Wykorzystywanie ograniczonych danych do wyboru reklam
  3. Tworzenie profili w celu spersonalizowanych reklam
  4. Wykorzystanie profili do wyboru spersonalizowanych reklam
  5. Tworzenie profili w celu personalizacji treści
  6. Wykorzystywanie profili w celu doboru spersonalizowanych treści
  7. Pomiar efektywności reklam
  8. Pomiar efektywności treści
  9. Rozumienie odbiorców dzięki statystyce lub kombinacji danych z różnych źródeł
  10. Rozwój i ulepszanie usług
  11. Wykorzystywanie ograniczonych danych do wyboru treści
  12. Zapewnienie bezpieczeństwa, zapobieganie oszustwom i naprawianie błędów
  13. Dostarczanie i prezentowanie reklam i treści
  14. Zapisanie decyzji dotyczących prywatności oraz informowanie o nich

W ramach funkcji i funkcji specjalnych nasi Zaufani Partnerzy IAB oraz pozostali Zaufani Partnerzy mogą podejmować następujące działania:

  1. Dopasowanie i łączenie danych z innych źródeł
  2. Łączenie różnych urządzeń
  3. Identyfikacja urządzeń na podstawie informacji przesyłanych automatycznie
  4. Aktywne skanowanie charakterystyki urządzenia do celów identyfikacji

Dla podjęcia powyższych działań nasi Zaufani Partnerzy IAB oraz pozostali Zaufani Partnerzy również potrzebują Twojej zgody, którą możesz udzielić poprzez kliknięcie w przycisk "AKCEPTUJĘ I PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub podjąć decyzję w sprawie udzielenia zgody w ramach ustawień zaawansowanych.


Cele przetwarzania Twoich danych bez konieczności uzyskania Twojej zgody w oparciu o uzasadniony interes Wirtualnej Polski, Zaufanych Partnerów IAB oraz możliwość sprzeciwienia się takiemu przetwarzaniu znajdziesz w ustawieniach zaawansowanych.


Cele, cele specjalne, funkcje i funkcje specjalne przetwarzania szczegółowo opisujemy w ustawieniach zaawansowanych.


Serwisy partnerów e-commerce, z których możemy przetwarzać Twoje dane osobowe na podstawie udzielonej przez Ciebie zgody znajdziesz tutaj.


Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać wywołując ponownie okno z ustawieniami poprzez kliknięcie w link "Ustawienia prywatności" znajdujący się w stopce każdego serwisu.


Pamiętaj, że udzielając zgody Twoje dane będą mogły być przekazywane do naszych Zaufanych Partnerów z państw trzecich tj. z państw spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego.


Masz prawo żądania dostępu, sprostowania, usunięcia, ograniczenia, przeniesienia przetwarzania danych, złożenia sprzeciwu, złożenia skargi do organu nadzorczego na zasadach określonych w polityce prywatności.


Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że pliki cookies będą umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W celu zmiany ustawień prywatności możesz kliknąć w link Ustawienia zaawansowane lub "Ustawienia prywatności" znajdujący się w stopce każdego serwisu w ramach których będziesz mógł udzielić, odwołać zgodę lub w inny sposób zarządzać swoimi wyborami. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.

Niepokój i trwoga przy depresji

Co powoduje, że chory na depresję poprawę odczuwa późnym wieczorem ( większość objawów ustępuje)a gdy budzi się rano znów czuje się gorzej - odczuwa niepokój, trwogę?
KOBIETA, 52 LAT ponad rok temu
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Lęk i niepokój. Czy to już depresja?

Mam 19 lat, jestem kobietą. Na początku wspomnę, że mam chłopaka, z którym mieszkam, mam cudownych rodziców, przyjaciół. Od października zaczęłam studia i zamieszkałam z moim chłopakiem. Nie wiem dlaczego, ale cały czas czuję w środku jakiś lęk, niepokój, nie widzę sensu życia, w ogóle nie chce mi się żyć... mam wrażenie, że nie poradzę sobie w życiu, że nie pozaliczam sesji egzaminacyjnej, a nie chcę zawieść rodziców, bo oni bardzo we mnie wierzą i płacą mi za mieszkanie. Ogólnie nie mam nastroju, energii do życia, czasami nie chce mi się wstawać z łóżka, całe dnie nic nie robię. Płaczę czasami bez powodu. Krótko mówiąc (pisząc), nie cieszy mnie moje życie, choć powinno. Nie wiem, co mam z tym zrobić. Pomocy!

KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Wtam!

Zgłaszane przez Panią objawy: niepokój, apatia, poczucie braku energii życiowej, płaczliwość, przygnębienie, pesymistyczne postrzeganie teraźniejszości i przyszłości, poczucie braku perspektyw, zmnieszona zdolność do odczuwania przyjemności, pogorszenie samopoczucia w godzinach porannych z dużym prawdopodobieństwem wskazują na objawy zespołu depresyjnego.

Czynnikiem wyzwalającym jest często sytuacja stresowa, jaką jest z pewnością: rozpoczęcie studiów lub nowej pracy, przeprowadzka do innej miejscowości. Taką sytuacją jest również zmiana polegająca na zamieszkaniu z chłopakiem.
Dlatego też w wieku 18-19 lat dość często pojawiają się takie problemy jak zaburzenia depresyjne i lękowe.

Polecam Pani wizytę u psychiatry i psychologa, celem postawienia diagnozy i uzyskania profesjonalnej pomocy. Podstawowe metody leczenia depresji to farmakoterapia lekami przeciwdepresyjnymi oraz psychoterapia. Leczenie jest skuteczne, a obecnie stosowane leki powodują mało działań ubocznych. Leczenie depresji trwa zazwyczaj kilka miesięcy.

Odraczając decyzję o rozpoczęciu leczenia, ryzykuje Pani dalsze nasilanie się objawów i narastanie problemów: np. w nauce - depresja powoduje pogorszenie pamięci i koncentracji. Również działanie leków, polegające na poprawie nastroju i aktywności, pojawia się dopiero po ok. 2-3 tygodniach stosowania.

Polecam Pani informacje na temat depresji dostępne w naszym portalu:

http://portal.abczdrowie.pl/test-na-depresje,

http://portal.abczdrowie.pl/depresja,

http://portal.abczdrowie.pl/czy-to-juz-depresja,

http://portal.abczdrowie.pl/depresja-mity.

Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Wewnętrzny niepokój przy leczeniu depresji

Witam. Mam 28 lat, od dwóch tygodni leczę się na depresję z myślami samobójczymi, biorę Setaloft 50 mg/dobę, hydroxyzinum na noc i Afobam doraźnie. Jednak nie czuję żadnej poprawy po lekach. Od kilku dni natomiast miewam taki wewnętrzny niepokój z niewyjaśnionych przyczyn. Idę na przykład po zwykłe zakupy i cała się trzęsę, albo siedzę i oglądam TV i czuję jak cała drżę. Niepokój czuję najbardziej w okolicach klatki piersiowej. Często też pobolewa mnie głowa, nie jest to jakiś duży ból, ale takie jakby rozrywanie, jakby mózg miał za mało miejsca. Często też kłuje mnie w głowie, najczęściej w okolicach uszu.

Zauważyłam, że moje ruchy są nerwowe, chaotyczne. Dziś wyszłam wieczorem do sklepu bez specjalnego celu, chodziłam po tym sklepie i nic nie kupiłam. Często też bardzo mocno się pocę, zwłaszcza jak czuję ten niepokój. Mam ochotę krzyczeć i płakać... przeraża mnie to :( Wizytę u psychiatry mam za 2 tygodnie, a bardzo niepokoją mnie te objawy. Czy możecie mi Państwo podpowiedzieć, co mi jest? Zastanawiam się też nad jedną kwestią: lekarz zaproponował mi skierowanie do szpitala psychiatrycznego, ale mam opory i obawiam się tego pobytu... Czy przy moich objawach hospitalizacja jest potrzebna? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź. Aniela

KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu

Szanowna Pani!

W mojej opinii zdecydowanie powinna Pani udać się na leczenie do szpitala psychiatrycznego. Występowanie myśli samobójczych jest niezwykle niepokojącym i poważnym objawem, który każe nam za każdym razem zastanawiać się, czy leczenie w warunkach domowych jest dla pacjenta bezpieczne. W mojej opinii brak poprawy i narastający niepokój są objawami sugerującymi, że leczenie ambulatoryjne nie przynosi poprawy, a dalsze pogarszanie się Pani stanu psychicznego może stworzyć zagrożenie dla Pani życia.

Proszę pamiętać, ze leczenie szpitalne daje mnóstwo możliwości, których jest pozbawione leczenie w domu: możliwość codziennej obserwacji pacjenta, jego stanu psychicznego, objawów, reakcji na leki, pozwala dobrać właściwe dawki leków, daje możliwość szybszego zwiększania dawki, zapewnia pacjentowi bezpieczeństwo i szybką reakcję w przypadku nagłego pojawienia się myśli samobójczych czy niepokoju. Rozumiem Pani obawy przed szpitalem, myślę jednak, że priorytetem w tej sytuacji jest Pani szybkie wyzdrowienie, a pobyt w szpitalu pozwala zbliżać się do tego celu dynamicznymi krokami.

Pozdrawiam serdecznie

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty