Niepokój spowodowany wagą 8-tygodniowego dziecka

Witam niepokoje sie waga mojego synka.. urodzil sie 29.01. br i wazyl 3650 a obecnie zaczal mu sie 8 tydzien zycia i wazy juz 6.5 kg.. jest karmiony mlekiem modyfikowanym. Je prawie regularnie co 3-4 godziny 130ml mleka.. jak zapobiec otylosci mojego synka ??? pomocy!!!

Witam Panią,
proszę się aż tak bardzo nie denerwować, w pierwszej kolejności proszę na to zwrócić uwagę podczas bilansu lub cyklicznych badań lekarskich. Dziecko na tym etapie życia ma jeszcze ograniczony ruch w stosunku do zapotrzebowania energetycznego związanego ze wzrostem. Powinna się Pani zacząć niepokoić wówczas kiedy po pełnych 2 miesiącach od momentu kiedy zacznie chodzić waga w stosunku do wzrostu nie będzie się obniżała. Do tego jednak czasu proszę pamiętać aby zamiast soków czy napojów/herbatek słodzonych podawać do picia między posiłkami czystą wodę niegazowaną. W menu dziecka w tym wieku powinny występować min 3 posiłki owocowa warzywne, unikamy pszennego pieczywa oraz produktów nazywanych parówkami i wędlinami przetworzonymi.
Pozdrawiam i proszę o informację jak wygląda sytuacja jak synek zacznie chodzić.
Beyer-Wygońska Sylwia

witam
Faktycznie synek urodził się spory i szybko przybiera na wadze. Czy rodzice są "dużych wymiarów"? Czy dziecko jest zdrowe?
Albo będzie duży mężczyzna po rodzicach, albo warto zmienić mleko.