Zapytaj lekarza

7 3 6 , 4 9 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Niepokój spowodowany wagą 8-tygodniowego dziecka

Witam niepokoje sie waga mojego synka.. urodzil sie 29.01. br i wazyl 3650 a obecnie zaczal mu sie 8 tydzien zycia i wazy juz 6.5 kg.. jest karmiony mlekiem modyfikowanym. Je prawie regularnie co 3-4 godziny 130ml mleka.. jak zapobiec otylosci mojego synka ??? pomocy!!!
KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Zasady szczepień - co musisz wiedzieć?

Choć szczepienia są bardzo ważne dla zdrowia, to igła i strzykawka wywołują krzyk oraz płacz u każdego małego dziecka. Nie powinno to zniechęcać do poddawania szczepieniu swoich pociech. Każdy rodzic powinien dostosować się do podstawowych zasad przeprowadzenia szczepienia, które zostały zaprezentowane w materiale filmowym.

Witam Panią,
proszę się aż tak bardzo nie denerwować, w pierwszej kolejności proszę na to zwrócić uwagę podczas bilansu lub cyklicznych badań lekarskich. Dziecko na tym etapie życia ma jeszcze ograniczony ruch w stosunku do zapotrzebowania energetycznego związanego ze wzrostem. Powinna się Pani zacząć niepokoić wówczas kiedy po pełnych 2 miesiącach od momentu kiedy zacznie chodzić waga w stosunku do wzrostu nie będzie się obniżała. Do tego jednak czasu proszę pamiętać aby zamiast soków czy napojów/herbatek słodzonych podawać do picia między posiłkami czystą wodę niegazowaną. W menu dziecka w tym wieku powinny występować min 3 posiłki owocowa warzywne, unikamy pszennego pieczywa oraz produktów nazywanych parówkami i wędlinami przetworzonymi.
Pozdrawiam i proszę o informację jak wygląda sytuacja jak synek zacznie chodzić.
Beyer-Wygońska Sylwia

0

witam
Faktycznie synek urodził się spory i szybko przybiera na wadze. Czy rodzice są "dużych wymiarów"? Czy dziecko jest zdrowe?
Albo będzie duży mężczyzna po rodzicach, albo warto zmienić mleko.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy