Niepokojąca czerwona gulka na czole

Witam. W połowie sierpnia na moim czole pojawiła się duża, zaczerwieniona, bolesna opuchlizna. Myślałem, że jest to pryszcz, dlatego zacząłem go wyciskać, smarować różnymi maściami, spirytusem salicylowym, tribioticiem. Dziwiłem się, bo zagoił się dopiero po 2 tygodniach. Zostało po nim zaczerwienienie i jakby "kulka" pod skórą. Teraz wyczytałem, że prawdopodobnie był to czyrak. Nigdy wcześniej tego nie miałem. Co mogę zrobić, aby pozbyć się tej kulki i zaczerwienienia? Pozdrawiam

Jeśli był/jest to czyrak, możliwe samoistne ustąpienie zmiany lub konieczne będzie leczenie miejscowe/zabiegowe.