Wgłębienie po odpadnięciu strupka na czole - co robić?

Dzień dobry! Miałem jakiegoś małego pryszcza na czole i kilka przygód z nim, a dzisiaj po odpadnięciu strupka zostało małe wgłębienie (tak ok. 1/2 mm średnicy). Czy to po jakimś czasie się wyrówna? Nie chcę mieć dziury na czole. Jakie kremy, zabiegi stosować, aby szybciej zniknęło?

Dzień dobry. Proszę zgłosić się na konsultację do dermatologa, lekarz po obejrzeniu stanu skóry i badaniu postawi diagnozę oraz wdroży odpowiednie leczenie.

Skuteczną metodą walki z bliznami są peelingi medyczne oraz zabiegi laserowe. Jeśli blizna nie jest jeszcze całkowicie wygojona (jest zaczerwieniona) można stosować maści apteczne, lekarz po obejrzeniu blizny dobierze odpowiednią.