Niepokojące wyniki ALAT i ASPAT

Witam niepokoją mnie moje wyniki alat 91 norma do 41 aspat 48 norma do 37 bilirubina całkowita 16.6 norma do 17.1 ggt 25.6 norma do 50 hvc ujemny hbs ujemny alfą-fetoproteina 3,6 norma do 7 .. Tydzień temu atat był 88 a aspat 39 .. Co może powodować wzrost tych enzymów i ich podwyższony wynik .dodam ze nie pije alkoholu i staram się zdrowo odżywiać.

Lek. Katarzyna Szymczak

Wyniki mogą być podwyższone np na skutek stosowanych leków. Nie wiem czy ma Pan dodatkowo jakieś objawy? z jakiej przyczyny były wykonane te badania? Jeśli nie to radzę powtórzyć badania za około miesiąc i sprawdzić czy się utrzymują czy może wróciły do normy.
Pozdrawiam