Niepokojący guzek na piersi

Mam 27 lat i zwykle przed miesiączka i w trakcie na piersi pojawia się bolący guzek. Jest twardy, boli przy dotyku i daje się jakby przemieszczać. Wydaje mi się, to znaczy mam nadzieje, że to nic niepokojącego, bo po miesiączce zaraz znika. Ostatnio guzek pojawia się wcześniej niż zwykle, bo na 2 tygodnie przed okresem. Dodam, że nie jestem wyjątkowo aktywna fizycznie, nie mam nadwagi, wzrost 160 cm, waga 53 kg, mam alergię w sezonie pylenia, ale zwykly lek załatwia sprawę, nie biorę żadnych innych leków i ogólnie uważam sie za osobę zdrową. Proszę o poradę, czy powinnam to skonsultować z lekarzem, czy to normalne zmiany hormonalne i nie powinnam się przejmować?

27 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie!

Myślę, że warto skonsultować się z lekarzem, najlepiej ginekologiem, do którego Pani chodzi. Zbada Panią, a w razie wątpliwości zaleci badania (USG lub hormonalne). Skoro guzek pojawia się i znika, może to być faktycznie zagęszczenie w piersi, które zmienia się w okresie cyklu miesiączkowego.

Pozdrawiam serdecznie