Niepokojący wynik glukozy na czczo

Witam robiłem badanie krwi i wyszła mi glukoza na czczo 115mg trochę mnie to zaniepokoiło ale następnego dnia zrobiona już glukometrem dała wynik 90. Następnego dnia 2h po obiedzie 89mg. Stąd moje pytanie czy powtórzyć badanie laboratoryjne? Troszkę mnie ten wynik dziwi bo ważę 77kg przy 183cm wzrostu 4 razy w tygodniu trenuję sporty siłowe i mam 28lat. Zastanawiam się czy wypicie kawy(czarnej bez cukru) przed tym pierwszym badaniem mogło wpłynąć na wynik?

Lek. Tomasz Budlewski

Ciężko jest określić czy wpływ kawy miał taki wpływ na poziom glukozy we krwi. Powyższy wynik kwalifikuje do rozszerzenia diagnostyki w kierunku cukrzycy, powinno wykonać się test obciążenia glukozą. Zawsze lepiej kierować się wynikami laboratoryjnymi niż wynikami z glukometrów. Proponuję wybrać się do lekarza rodzinnego w celu ustalenia dalszego postępowania.