Niepokojący wynik MON w wyniku badania krwi

Witam! Niepokoi mnie wynik MON , podczas badania krwi.Wynik jest nastepujacy: MON%[%] 3,8 ; MON[tys./ul] = 0.2 Czy to cos powaznego? Pozdrawiam, i z gory dziekuje za odpowiedź.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W zależności od podanej przez laboratorium normy, podany wynik może być zarówno prawidłowy jak i nieznacznie obniżony. Nieznaczne obniżenie najczęściej jest zaś wynikiem sterydoterapii lub infekcji. Przede wszystkim proszę pamiętać, że wyniki badań laboratoryjnych powinno się interpretować w oparciu o dane kliniczne pacjenta. Proszę zatem skonsultować się z lekarzem, który zlecił badanie.