Niepożądane objawy po antybiotykach: jak je złagodzić?

Mam czerwoną twarz, która mnie swędzi po antybiotykach. Zalecił mi je mój dermatolog. W ulotce było napisane, że jest to normalna reakcja na ten lek i należy zrobić dwa dni przerwy, wiec zrobiłam i ponownie zaczęłam go stosować. Czy jest jakiś sposób na to, żeby złagodzić zaczerwienienie? Polecane kremy przez dermatologów są bardzo drogie, niestety w obecnej chwili nie stać mnie na nie, ponieważ jestem osoba uczącą się. Czy są jakieś domowe sposoby lub tańsze kremy? Bardzo proszę o odpowiedź. Zdesperowana16

KOBIETA ponad rok temu

Witam.

Leki przeciwtrądzikowe stosowane miejscowo - zewnętrznie - mogą powodować chwilowe podrażnienie skóry, jednak po kilku minutach powinno ono ustąpić. Jesli trwa dłużej lub występuje po antybiotyku stosowanym doustnie, najprawdopodobniej jest reakcja nadwrażliwości-powinien to ocenić lekarz.
Jeśli chodzi o preparaty przeciwtrądzikowe, to najskuteczniejsze są te przepisywane przez dermatologa. Nie wszystkie są bardzo drogie. Do pielegnacji warto stosować kosmetyki z linii aptecznych.
Pozdrawiam.