Nieprawidłowa echogeniczność i echostruktura, bez zachowanej zatoki

W dolnym biegunie ślinianki przyusznej jest powiekszony węzeł do 15x13x11 mm . Nieprawidłowa echogeniczność i echostruktura , bez zachowanej zatoki. wzmożony przepływ w węźle o prawidłowym schemacie. obraz niejednoznaczny. ślinianki przyuszne ,podżuchwowe jednorodne bez zmian ogniskowych,bez poszerzenia przewodów.pozostałe węzły chłonne bez cech podejrzanych. nie mam żadnych innych objawów, w morfologii ob 2 . chciałem zapytać czy cokolwiek oprócz nowotworu, może mieć wpływ na taki obraz.

Lek. Tomasz Budlewski

konieczne jest pobranie wezła i wykonanie badan histopatologicznych.