Nieprawidłowe parametry MCV, MCH, RDV-C i MPV

Interpretacja morfologi 20 letni chłopak . MCV 80-97 fl . 77 MCH - 26,5-33,5 pg. 26,2 Inne (eo bazo mono) % 3-13. 14,2 RDV-C . % 10-15. 15,4 MPV. 10-15 fl 9,5 Cholesterol całkowity(i99) -190 mg\dl. 191 Reszta w normie , wiec moje pytanie brzmi czy te wyniki są tragiczne czy może to mieć jakiś związek z tarczycą ? Co zrobić żeby wynormować te wyniki jeśli to nic poważnego?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest zobaczenie wszystkich wyników a nie tylko ich wycinka, obniżone mcv, mch może świadczyć o niedokrwistości ale konieczne jest zobaczenie poziomu hemoglobiny oraz RBC. Proponuję udać się do lekarza rodzinnego, po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć. Co do tarczycy konieczne jest oznaczenie TSH.